Македонија

АМСМ: Внимателно возете, можна појава на голомразица

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози на повисоките и претежно суви коловози на пониските места.

Поради ниските утрински температури наместа е можна појава на голомразица, предупредува АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

aniwatcher app. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

stream anime online JUJUTSU KAISEN

AniWatch Naruto (Uncropped) (Dub) Episode 212

AniWatch Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 13

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

anime stream Mieruko-chan