January 28, 2022 06:05
Свет

Америка со нови правила за влез на странските патници

Поради ширењето на варијантата омикрон, Америка со заострени мерки за странските патници кои доаѓаат во Соединетите Држави, без разлика дали биле вакцинирани или не.

Во соопштението на Центарот за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) вчера се потврди дека се работи на воведување правило сите патници кои пристигнуваат во САД да бидат тестирани за Ковид-19 ден пред да се качат во авионот, пренесува АП.

„Работиме на модификација на нашиот сегашен протокол за тестирање. Ревидираната верзија ќе го скрати времето потребно за тестирање за сите патници во меѓународниот воздушен сообраќај на еден ден пред поаѓањето во Соединетите Држави” – објави ЦНЦ.

Прецизните протоколи за тестирање сè уште се финализираат пред говорот на претседателот Џозеф Бајден за контрола на пандемијата во текот на зимскиот период најавен за утре, изјави висок претставник на американската администрација.

anime streaming. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

My Hero Academia Episode 5

watch anime dub AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

AnimeFreak Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

AnimeFreak Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 4

watch anime online AnimeFreak WONDER EGG PRIORITY