September 24, 2021 07:38
Спорт

Американците ја презедоа лидерската позиција на листата со освоени медали на Игрите

Соединетите Американски Држави се искачија на првото место во пласманот според освоени медали на Олимписките игри во Токио.

Во јапонската престолнина во тек се натпреварите од третиот натпреварувачки ден, а за прв пат од почетокот на Игрите, САД се предводници на листата медалисти.

Американците досега имаат седум златни медали, три сребрени и четири бронзени.

На делба на второто место со по шест злата се Кина и Јапонија, а по нив следуваат Велика Британија и Република Кореја со по три најсјајни одличја.

Два златни медала има Австралија, а по еден највреден трофеј имаат 14 држави.

https://animeflix.nl animeflix movie

Animepahe: Isuca anime episode 10 online free at https://animepahe.cc kissanime

Website https://4anime.biz: Watch Undefeated Bahamut Chronicle 4anime Episode 12 4anime english

Watch High School DxD Specials Episode 6

Viwa-n gov: http://viwa-n.gov.vn/hoi-dap-truc-tuyen/chi-tiet-17146

Lovesolutions431 xobor: http://lovesolutions431.xobor.com/u3327_gogoanimebe.html