September 25, 2021 06:24
Свет

Американците да не патуваат во Грција поради ризикот од Ковид-19, предупреди Центaрот за превенција од болести

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) ги предупреди американските граѓани да не патуваат во голем број земји поради зголемениот број на заразени во тие држави од Ковид-19, вклучувајќи ги на списокот Грција, Малта и Ирска, објавија агенциите.

Меѓу земјите што американскиот центар не ги препорачува за патување се Иран, САД, Девствените Острови, Либија, Казахстан, Андора и Лесото.

Голем број на заразени со Ковид-19, меѓу другите земји како што предупредува Центарот, имаат и Мартиник, островот Свети Бартоломеј во Малите Антили, Курасао и Островот Ман.

Vivy: Fluorite Eye's Song Episode 13

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Website https://animebee.to: Watch Tennis no Ouji-sama Movie 2: Eikokushiki Teikyuu Shiro Kessen! animebee Episode Full dubbed anime

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Express yudu: https://express.yudu.com/profile/1620725/kissanimemx

Animefreakws mystrikingly: https://animefreakws.mystrikingly.com/