January 26, 2021 18:30
Свет

Американски разурнувач влетал во руски територијални води, веднаш бил предупреден

Американскиот разурнувач „Џон Мекеј” ги повредил руските поморски води недалеку од Јапонско Море, а по експресното предупредување од руска страна, се вратил во неутралните води, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.

Во соопштението се прецизира дека рускиот воен брод „Адмирал Виноградов” го затекнал американски разурнувач како нелегално плови во руските територијални води, пренесуваат британските медиуми.

Во соопштението се додава дека разунивачот поморската граница ја минал два километра, кај заливот Петар Велики.

Horimiya Episode 2 at AnimeHeaven animeheaven bleach

The Irregular at Magic High School Episode 26 at website https://animeplanet.cc anime planet darling