June 28, 2022 04:54
Свет

Американските ракетни системи „ХИМАРС” пристигнаа во Украина

Украинскиот министер за одбрана Алексеј Резников денеска соопшти дека во таа земја пристигнале американски  артилериски ракетни системи (ХИМАРС).

„Благодарност до мојот американски колега и пријател, секретарот за одбрана Лојд Остин, за овие моќни системи. Летото ќе биде жешко за руските окупатори. И последно за некои од нив”, објави Резников на Твитер.

Според британски медиуми, украинскиот министер за одбрана не навел како артилериските ракетни системи пристигнале во земјата.

https://tai.go88.is/

hướng dẫn soi cầu tài xỉu sunwin không tải được sunwin Sun Win - Cổng Game Bài Macao, Tài Xỉu Số 1 VN