November 18, 2019 23:43
Магазин

Американската полиција трага по двојник на Хајзенберг од „Breaking Bad”

Американските полициски власти трагаат по двојник на легендарниот Хајзенберг од хит-серијата „На лош пат” (Breaking Bad).

Полициските власти од Галенсбург, Илиноис, САД, објавија фотографија од Тод В. Барик, како дел од потрагата. И, сликата веднаш стана хит на интернет.

Имено, одметникот не само што наликува на глумецот Брајан Кренстон, туку е и обвинет за поседување метамфетамин („кристал мет”). Главниот лик во серијата ја произведуваше таа дрога.

Нови вести

Бени Шаќири не стана директор на МКЦ: На следниот конкурс повторно ќе си конкурирам!

Filip

Југo на списокот со најлоши имиња на бебиња во Велика Британија за 2019 година

zane

Најновата генерација на IQOS  уредот претставен на  спектакуларна забава

Igor