August 19, 2019 21:42
Балкан

Американец падна од тврдината во Дубровник, во животна опасност е

Американски државјанин денеска околу 16 часот падна од тврдината во Дубровник, јави liberoportal.hr.

Веднаш се повикани итна помош, полицијата и пожарникарите. Како што јавуваат медиумите, туристот го преживеал падот, но е пренесен во болница, каде што лекарите се борат за неговиот живот.

Нови вести

Со протести на опозицијата конституиран советот на општина Скадар

Filip

ЕУ и дава на БиХ дополнителни 10 милиони евра за мигрантите

Filip

Харадинај и Ахмети потпишаа договор за предизборна коалиција

Filip