September 20, 2021 22:47
Македонија

Амбасадата на САД ја честита 118-та годишнина од Илинден, руската положи венец во Меморијалниот центар на АСНОМ

Од сите нас во американската aмбасада  Ви ја честитаме 118-та годишнина од Илинден! Ова е пораката на амбасадата на САД во Македонија по повод националниот празник Илинден.

Иамбасадата на Русија во Македонија на својата фејсбук страница го честита „празникот со големо историско значење за македонскиот народ – Илинден!

Денеска заедно со вас со положување цвеќе на Мечкин Камен, во Пелинце и во Скопје ќе им оддадеме почит на славните македонски борци за слобода и независност! Честит Илинден!

За многу години“, се вели во честитката на амбасадата на Руската Федерација во Македонија.

Website https://animeflix.nl: Watch UQ Holder! (OVA) (Dub) animeflix Episode 3 animes online

Given Movie (https://animebee.to/m/q76a) Episode Full

Website https://kissanime.mx: Watch Fighting Spirit: Champion Road kissanime Episode Full free anime

TwistMoe: Manabu no Natsuyasumi anime episode Full online free at https://twistmoe.net watch animes

Coub: https://coub.com/animefreakws

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1314594/gogoanimelol