October 15, 2019 21:38
Македонија

Амбасадата на САД го честита потпишувањето на Протоколот за НАТО

Амбасадата на САД во Скопје преку Фејсбук го честиташе денешното потпишување на Протоколот за членство на Македонија во НАТО.

-Честитки за овој историски чекор, пишува на на фејсбук статусот на Амбасадата.

Амбасадорот Џес Бејли и вработените во Амбасадата заеднички го следеле потпишувањето на Протоколот.

Меѓу 29-те потписници на Протоколот за членство на Македонија во НАТО денеска во Брисел, беше и потојаниот претсавник на САД во Алијансата Кеј Бејли Хачинсон.

Нови вести

Спасовски: Од заробена држава денес имаме слободна и демократска држава партнер на регионот и светот

Igor

Могерини: Европските лидери да ја донесат вистинската одлука за преговори со Скопје и Тирана

Igor

Царовска: Регионот  треба да размислува за заедничка социјална платформа која ќе донесе благосостојба за сите

Igor