Спорт

Ал Наср и Рајо се договориле: Димитриевски оди во Саудиска Арабија?

Саудиски Ал Наср и Рајо Валјакано се договориле за трансфер на македонската „единица“ Столе Димитриевски и само завршните детали за договорот остануваат за да се реализира трансферот, објави новинарот од Италија, Руди Галети, кој пред три дена прв објави за можниот трансфер на чуварот на мрежата и тоа во ек додека сите чекаа да замине во Барселона.

Галети пред три дена објави дека Димитриевски и Ал Наср се договориле за личните услови, но пречка беше саудискиот клуб да го убеди Рајо Валјекано да им го продаде голманот, па беа одбиени две понуди, по што следеше информација дека тратата понуда ќе биде најбогата и ќе изнесува десет милиони евра.

Но, Галети не објави за колку пари Ал Наср и Рајо се договориле, освен дека е постигнат договор за трансфер и дека на еден чекор до заминување во Саудиска Арабија е на македонскиот репрезентативен голман и тоа во ек додека се најавуваше силен интерес од Барселона, а и после неговите изјави дека никакви понуди во моментов не го интересираат и сета концентрација е на настапите во шпанската Ла Лига.

https://twitter.com/RudyGaletti/status/1483169112914288642

aniwatch. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatcher AniWatch Attack on Titan (Dub)

watch subbed anime AniWatch DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

Fairy Tail (Dub)

watch anime free That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

High School DxD Episode 12

tải go88