August 15, 2022 18:36
Спорт

Ал Келаифи најави заминување на Нејмар од ПСЖ

Газдата на францускиот фудбалски првак ПСЖ, Насер ал Келаифи, најави дека „светците“ се подготвени да го продадат Бразилецот Нејмар, кој го држи рекордниот трансфер во историјата на фудбалската берза вреден 222 милиони евра кога пристигна во Париз од Барселона.

Нејмар не ги оправда вложените средства, е оценката на раководството на клубот, кое сега е подготвен да се раздели со Бразилецот.

-Нема да говорам за вакви сензитивни прашања преку медиумите, тоа е политика на клубот, но, некои играчи доаѓаат, а некои ќе мора да си заминат, тоа е процес, тоа е фудбалот. За оние за кои не веруваме дека секогаш даваат 100% од себе за клубот, ќе си заминат, тоа важи за сите“, изјави Ал Келаифи.

Интересно е дека Нејмар се поврзува со Јувентус во сензационален трансфер ова лето.

sunwin tài xỉu sunwin web game sunwin

tải sunwin

game bài sunwin game bài sunwin sunwin apk

sunwin tải sunwin apk sunwin web

game sunwin game sunwin tải sunwin