January 29, 2022 08:45
Македонија

Алтернатива донесе одлука да се приклучи на Владата

Oрхан Муртезани, портпаролот на партијата „Алтернатива“ на вечерашната прес конференција соопшти дека партијата ќе се приклучи на актуелното парламентарното мнозинство и Владата.

Ова е одлуката од состанокот на Централниот совет на Алтернатива, донесена по три средби на претседателон на„Алтернатива“, Африм Гаши со премиерот и претседател на СДСМ во оставка Зоран Заев на кои се дискутираше за учество на Алтернатива во Владата и поддршка на парламентарното мнозинство од нивните четворица пратеници.

Муртезани информираше дека сите договорени точки утре официјално ќе се потпишат од двата претседатели на партијата Заев и Гаши.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

AnimeDao The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 4 - Uncen

sites to watch anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

sites to watch anime Hunter x Hunter (2011) (Dub)

One Piece