January 28, 2022 06:43
Uncategorized

Алтернатива го овласти Гаши да разговара за влез во Владата

Алтернатива како сериозна политичка партија која отсекогаш знаела да се издигне над сопствените изнтереси вечерва разговараше за можноста и помошта за откочување на ситуацијата во земјава. Вкупниот заклчучок на Централното претседателство беше дека треба да им дадеме шанса на стабилноста и континуитетот за да може земјата да се надева на датум за членство во ЕУ, изјави портпаролот на Алтернатива Орхан Муртезани по седницата што се одржа во партијата.

Централното претседателство, како што информира, го овласти претседателот на партијата Африм Гаши да комуницира со сите политички актери, со премиерот и со евентуалниот нов мандатар за да се види каков е нивниот концепт за излез од политичката криза.

– Ќе слушнеме каков е нивниот концепт за излез од кризата, дали има волја за заедничка владина програма, и дали актуелните владини партнери имаат волја да се откажат од дел од својата моќ за да се создаде рамнотежа во власта. Отсега се зависи од рагзоворите и од тоа што ќе се договори, рече Муртезани.

Потоа, како што додаде, конечната одлука за влез во Влада ќе ја донесе Централното Собрание на Алтернатива

watch anime online. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Death Note Episode 28

My Hero Academia Season 5

AnimeDao Komi Can’t Communicate

Attack on Titan Season 3 (Dub)

free anime online AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)