Македонија

Алијанса на Албанците: Актуелниот режим на СДСМ-ДУИ дефинитивно оди по стапките на Груевски и Мијалков

Актуелниот режим на СДСМ-ДУИ дефинитивно оди по стапките на Груевски и Мијалков.  Идеологот на владејачката партија Лубомир Фрчковски (во емисијата “во центар”) го обвини американскиот државен секретар Филип Рикер дека го спречил да биде именуван за амбасадор во Вашингтон.  Овој скандал сериозно ја оштетува државата и нејзините граѓани и говори за пристапот на актуелниот режим.  Ваквите ставови на Фрчковски кон Западот и кон САД не не изненадуваат, но сакаме да потсетиме каков кадар се предлага за амбасадор од страна на актуелната Влада и МНР.  

Потсетуваме дека ваквите скандалозни обвинувања против американскиот висок дипломат доаѓаат во време кога американскиот претседател Џо Бајден и високи американски функционери најавуваат проширување на црната листа на корумпирани и криминализирани политичари и функционери од балканскиот регион, вклучително и Македонија.  За да биде иронијата поголема, по одбивањето за амбасадор во САД, Бујар Османи ја предлага истата личност за амбасадор во Обединетите Нации!

Антиамериканските политики на актуелниот режим Заев-Ахмети-Мијалков-Фрчковски мора итно да се прекинат додека не биде доцна и не биде загрозена иднината на државата и нејзините граѓани.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

anime to watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

AnimeDao Death Note

watch anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 10 - Uncen