October 26, 2021 14:11
Македонија

Алијанса најостро го осудува апсењето и секој друг вид  притисок врз секој граѓанин

Има десетици случаи и трагедии во кои многу граѓани ги загубија  животите и беа оштетени на различни начини, како резултат на  последователните влади на ДУИ и во ниту еден од нив нема уапсени.  Имаме 14 наши сограѓани изгорени во пожарот во модуларната болница во  Тетово и сè уште нема апсења или разрешени. Во меѓувреме, кога  граѓаните бараат одговорност и правда за сите овие трагедии,  полицијата и власта се брзи во нивно апсење и гонење.

Алијанса за Албанците најостро го осудува апсењето и секој друг вид  притисок врз секој граѓанин и бара итно ослободување на  демонстрантите. Протестот е демократско право и е гарантиран со  Уставот, додека револтот изразен во нив е само рефлексија на  незадоволство од актуелната влада. Во протестот имаше и роднини кои ги  загубија и најсаканите. Ве известуваме дека ниту опозицијата ниту  граѓаните нема да ги заплашете и демотивирате од битката за правда и  одговорност. Секој ваш притисок ќе ви се врати како бумеранг.

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Orange (Dub) Episode 13

Watch Digimon Savers: Agumon! Gaomon! Lalamon! Bakuretsu! Jougai Last Battle! Episode Full

WCOStream: Kino no Tabi: The Beautiful World - Byouki no Kuni - For You anime episode Full online free at https://wcostream.cc dubbed anime

Credly: https://www.credly.com/users/gogoanimebe/badges

Band: https://band.us/band/84512910