August 2, 2021 20:38
Македонија

Алијанса за Албанците: Нема промена на химната, има неуспех во интеграции!

Алијанса за Албанците го коментираше денешниот демант од Владата на изјавата на лидерот на ДУИ, Али Ахмети дека со СДСМ преговарале за промена на химната, знамето и грбот, што, пак, беше демантирано и од министерот за наворешни, Бујар Османи.

енеска не добвиме датум за отворање на преговори со Европска Унија. Ова е едиствената и суровата вистина на денешниот ден. Гатачките со наводна промена на химната се лажен патриотизам со кој Ахмети од една страна сака да направи театар дека наводно ќе смени нешто и Заев од друга страна дека брани нешто. Сета ова измама има само една цел, даја дефокусира јавноста од едиствената вистина на денот, уште еден неуспех во евро интегративниот процес. Наместо лаги, Владата СДСМ-ДУИ треба да даде оставка и отчет за неуспехот во интегративниот процес, велат од АА.

Според Османи, пак, дека се преговара пишуваат медиуми, а не дека Ахмети рекол така.

-И јас можам да демантирам дека Ахмети рекол такво нешто, и тоа е несериозно пренесување на изјава која е за пред 20 години кога се разговарало за знамето, за химната, за грбот. Згора на тоа имаше промена на грбот. Но, нема такви преговори, а очигледно е дека прашањето на химната не е инклузивен елемент во државата, и тоа го чувствувате на спортските натпревари кога се не спојува, освен химната каде еден голем дел од граѓаните не се гледаат внатре, не се споменуваат. А, ние градиме едно мултиетничко општество за кое сите ни завидуваатт, вели Османи.

https://animeflix.nl animeflix danganronpa. Rent-a-Girlfriend (https://animeflix.nl/m/bxZM) Episode 12

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Watch The Laughing Salesman Episode 12

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Wushen Zhuzai Episode 137

KissAnime Facer: https://www.facer.io/u/kissanimemx