November 23, 2020 17:38
Спорт

Алисон може да се врати на теренот на крајот на октомври

Голманот на англискиот фудбалски првак Ливерпул, Алисон, може да се врати на терените кон крајот на октомври, објави „Liverpool Echo”.

Според изворот, Бразилецот веќе започнал индивидуален тренинг.

Алисон го повреди рамото на 5 октомври. Се очекуваше да пропушти околу 6 недели.