December 12, 2019 11:20
Спорт

Алисон е првиот добитник на наградата „Лев Јашин”

Голанот на Ливерпул, Алисон Бекер, го освои признанието за голман број 1 во анкетата за „Франс Фудбал” за 2019 година.

Тој ја освои наградата со името на легендата Лев Јашин, која се доделува за прв пат.

-Благодарам на сите – најмногу на моите соиграчи и моето семејство, рече шампионот во Лигата на шампионите.

Зад Бразилецот завршија Марк-Андре тер Штеген (Германија / Барселона) и Едерсон (Бразил / Манчестер Сити).

Нови вести

„Фармацевтите“ го разочараа Мојсов

Igor

Лејкерс го имаат најдобриот почеток на сезоната во последните 34 години

Igor

Зидан задоволен од своите избраници на дуелот со Бриж

Igor