June 14, 2021 06:52
Спорт

Алисон е првиот голман во историјата на Ливерпул кој постигнал гол на официјален натпревар

Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер стана првиот голман во клупската историја кој постигнал гол на официјален натпревар.

Ливерпул го совлада Вест Бромвич со 2:1 благодарение на голот на Алисон во петтата минута од судиското надополнување и ги зачува шансите за пласман во Лигата на шампионите.

Овој гол Бразилецот му го посвети на својот починат татко Хозе Бекер кој почина во февруари 2021 година на 57-годишна возраст. Тој се удави во езеро во близина на неговата викендичка во јужен Бразил.

AnimeHeaven dragon ball super anime heaven: My Hero Academia 3 (Dub) (https://animeheaven.pro/m/rKyQ) Episode 25

AniWatch animes online: Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 7 (https://aniwatch.pro/m/BgB5/ep-7)