June 29, 2022 00:12
Спорт

Алиоски во тимот на сезоната во Саудиска Арабија

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езџјан Алиоски се најде во тимот на сезоната во првенството на Саудиска Арабија. Алиоски во дресот на Ал Ахли влезе во историјата на тамошниот фудбал, бидејќи директно учествувал во постигнување на 14 погодоци (заедно со головите и асистенциите), со што е најефикасниот бек во Саудиска Арабија.

Алиоски се најде во друштво на Аргентинецот Банега, српскиот голман Стојковиќ, Бразилците Енрике, Талиска, Ромарињо, Нигериецот Игало, Куева од Перу, Хегази од Египет и Шефаи од Алжир.

 

tải go88 về ip go88 nhà cái uy tín go88 ko rút được tiền

sunwin apkpure sunwin hack sunwin đổi thưởng