August 2, 2021 21:07
Спорт

Алиоски во дрим-тимот на „Би-Би-Си“ за групната фаза на ЕП

Македонскиот репрезентативец, Езџан Алиоски се најде во идеалниот состав на реномираниот „Би-Би-Си“ за групната фаза на Европското првенство, иако нашата најдобра фудбалска репрезентација не успеа да освои ниту еден бод.

Нашиот национален состав ги загуби сите три натпревари од Австрија, Украина и Холандија, ама тоа не беше пречка за популарниот Џани за да добие висока оценка од 8,19 од „Би-Би-Си“ и неговите читатели, односно да се најде во одбранбена тројка заедно со Италијанецот Спинацола и Кјаер од Данска. Фудбалерот на англиски Лидс заврши како второрангиран по бројот на бодови во гласањето на читателите по Кевин Де Брујне од Белгија со 8,36.

На голот е Шмајхел, додека останатите позиции во формацијата 4-3-3 се резервирани за Де Брујн, соиграчот на Алиоски од Лидс, Полјакот Клих, потоа Вајналдум, Локатели, Имобиле, Исак и Лукаку.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Watch Memories Off 2nd Episode 3

Watch anime online for free at WCOStream watch animes. Berserk (2017) Recap (https://wcostream.cc/m/ybVB) Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Nana to Kaoru Episode Full

KissAnime Linktr: https://linktr.ee/Kissanimemx