September 24, 2021 15:18
Спорт

Алиовски со емотивна порака се прости од навивачите на Лидс

Македонскиот репрезентативец, Езгјан Алиоски со емотивна порака официјално ја затвори, заокружи приказната со Лидс Јунајтед.

Популарниот Џани четири години го носеше дресот на Лидс, беше дел од составот со кој овој клуб конечно се врати во Премиер лигата и дефинитивно неговото име ќе остане запаметно меѓу навивачите на „Иланд Роуд“.

-Почитувано семејство на Лидс Јунајтед, збогувањето со тебе е една од најтешките работи во мојот живот. Ми требаше некое време за да ја свртам страницата. Сфаќам колку сум среќен кога имам нешто што го прави ова збогување толку тешко. Оваа порака е за вас, од дното на моето срце. Ве сака Џани, -напиша нашиот репрезентативец пред пораката во која вели дека клубот и навивачите засекогаш ќе останат во неговото срце.

Алиоски одлучи да ја одбие понудата за нов договор со Лидс и да отиде во клуб кој ќе му даде повеќе пари. Галатасарај беше прва опција, но Турците го одбија откако побарал повеќе пари отколку што можат да му понудат, а вчера се појави информаија дека истото се случи и со Ал Ахли, но се уште постои можност за трансфер во клубот од Саудиска Арабија.

When Marnie Was There (Dub) (https://wcostream.cc/m/7EwX) Episode Full

AnimeHeaven: Pokemon XY: Hoopa no Odemashi Daisakusen!! anime episode 6 online free at https://animeheaven.pro animeheavenru

Website https://animetv.cc: Watch 91 Days: Brief Candle animetv Episode Full animetv jp

Luger Code 1951 (https://animeflix.nl/m/kBkP) Episode Full

Bit: https://bit.ly/362GL1i

Able2know: https://able2know.org/user/gogoanimebe/