August 24, 2019 20:24
Магазин

Ален Делон преживеал мозочен удар

Францускиот актер Ален Делон (83) преживеа мозочен удар и се лекува во една швајцарска болница.

Здравствената состојба на Делон се влошила пред неколку недели и имал операција во француска болница, а потоа бил префрлен во Швајцарија, но неговото семејство досега не соопштило никакви информации.

Веста за мозочниот удар ја соопшти најстариот син на актерот.

Нови вести

Кристијан Ристовски, гостиварец кој им го олеснува работењето на програмерите и веб дизајнерите

zane

Емили Ратајковски ги избричи влакната под пазувите

zane

Енди Мекдауел изгледа уморно на новите фотографии

zane