January 28, 2022 23:07
Свет

Алексеј Резников: Можна е голема руска офанзива во јануари

Русија собра повеќе од 94.000 војници во близина на границите на Украина и можеби се подготвува за голема воена офанзива кон крајот на јануари, изјави денеска во парламентот украинскиот министер за одбрана Алексеј Резников , повикувајќи се на разузнавачки извештаи.

Оваа недела Украина изврши притисок врз своите сојузници од Европската унија и НАТО да подготват остар пакет санкции со цел да ја одвратат Русија од офанзива.

Резников изјави дека Украина нема да направи ништо за да ја испровоцира ситуацијата, но дека е подготвена да возврати доколку Русија изврши напад, пренесува Ројтерс.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 7

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

AnimeFreak Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

stream anime online AnimeFreak My Hero Academia