August 5, 2021 03:20
Македонија

Александра Блажевска, инспиративна наставничка: За 10 години, сите ќе учиме од сегашните мали научници

Новиот херој во видеото на Халкбанк е Александра Блажевска, наставничката по хемија и природни науки во ООУ „Јан Амос Коменски“. Таа од сѐ срце ја раскажува приказната за светлоста во нејзината професија – едукација на малите љубопитни научници. Преку невообичаени експерименти на своите предавања, Александра активно вложува во едукацијата и љубовта на децата кон природните науки. Со нескриена љубов и со воодушевување кон детската љубопитност, таа вели: „Влогот во образованието е влог во иднината на човештвото“.

Погледнете го видеото за наставничката што секојдневно ги воодушевува малите брилијантни умови, чија љубопитност ќе ја направи сечија иднина блескаво светла!

Видеосеријалот „Иднината е светла“ е дел од 10-годишнината од постоењето на Халкбанк на македонскиот пазар. Како и досега, Халкбанк продолжува со инвестирање во луѓето, нивниот потенцијал и во нивната светла иднина.

Погледнете ги видеата од видеосеријалот на следниот линк.

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. The Good Witch Of The West (https://aniwatch.pro/m/gV5o) Episode 13

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Watch Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova - Kirikumas Episode 11

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Major: World Series (https://animefreak.ws/m/Zg8m) Episode 2