October 19, 2021 04:39
Магазин

Александар Тодороски победник на Макфест 2021

Александар Тодороски е победникот на 36 то издание на Фестивалот на музика „Макфест 2021″. „Под исто небо” беше песната која освои најмногу гласови и од публиката и од стручното жиро.  Музиката и текстот се на Ристо Самарџиев, а аранжманот е на Давор Јордановски. Тодороски во финалната вечер влезе по дебитантскиот настап на првата полуфинална вечер, кога освои најголем број на гласови од публиката.

„Не ми се верува. Им благодарам на сите, со огромна почит кон фестивалот. Соништата се остваруваат”, рече Тодороски на сцената по врачувањето на првата награда.

Второто место му припадна на Мартинијан Кириловски, а третата награда отиде кај младата штипјанка Марија Данева.  Фестивалот и годинава се одржа на отворено, поради здравствените протоколи во „АкваБела ресортот” или за штипјани стариот Градски базен. Водители на фестивалот беа Мирослав Кацаров и Ведрана Ѓорѓевиќ. Макфест 2021 и годинава беше финансиски помогнат од Министерството за култура и Општина Штип, кој е и организатор на фестивалот.

Website https://gogoanime.be: Watch Sasami Magical Girls Club (Dub) gogoanime Episode 13 gogoanime one piece

AnimeKisa: The Little Match Girl anime episode Full online free at https://animekisa.in animekisatv

TwistMoe: K-ON! (Dub) anime episode 13 online free at https://twistmoe.net twist.moe

Website https://animedao.nl: Watch Papa to Kiss in the Dark animedao Episode 2 animedao boruto

Tupalo: http://tupalo.com/en/users/2588427

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/animefreakws/