September 18, 2021 16:03
Спорт

Алегри: Бонучи ако сака капитенска лента нека си купи и нека ја носи на улица

Старо- новиот тренер на Јувентус, Масимилиано Алегри денес јасно му порача на Леонардо Бонучи да не се надева на капитенската трака.

Алегри и Бонучи немаа најдобар однос во првиот мандат на тренерот во Торино, а искусниот стопер тогаш се пресели во Милан, а потоа се врати назад.Алегри денес изјави дека капитени се фудбалерите со најдолг стаж во Јувентус, а Бонучи кога заминал во Милан ги „фрлил во вода претходните години“.

-Ако сака Бонучи да ја носи капитенската лента, нека си ја купи и нека ја носи на рака додека се шета на улица. Капитените се бираат на основа на времето минато во клубот. Киелини е прв, потоа Дибала. Бонучи замина и падна во хиреархијата, јасен беше Алегри.

To Shoot Without Shooting (https://animeflv.uk/m/blBO) Episode Full

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix sailor moon

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

Website https://aniwatch.pro: Watch Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan aniwatch Episode Full aniwatch

Linkhay: https://linkhay.com/blog/167025/animefreak

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/gogoanimebe