July 23, 2021 22:04
Спорт

Алборг го изненади ПСЖ и ќе игра во финалето на ракометната ЛШ

Ракометарите на Алборг се први финалисти на завршниот турнир  од машката ракометна Лига на шампионите кој се одржува во Келн. Во првиот полуфинален натпреавр тимот од Данска, Алборг приреди изнеандување совладувајќи го фаворизираниот француски тим ПСЖ со 33:35.

Почетокот на натпреварот донесе одличен ракомет. Се играше борбено со убави потези, а на средината од првиот дел ПСЖ прави мини серија и на одмор заминува со 15:13.Во продолжение „светците“ подобро го отворија натпреварот, стигнаа до предност од пет голови, но неверојатните ракометари на Алборг се вратија во натпреварот и во 54. минута дојдоа во водство од 27:28 кое умешно го сочуваа до крајот.

Вториот финалист ќе го даде пресметката меѓу Барселона и Нант која е во тек.

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Thermae Romae (Dub) Episode 6

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Watch Doubutsu Kankyou Kaigi (Dub) Episode 18

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. Mobile Suit Gundam MS IGLOO: The Hidden One Year War (https://animeflix.nl/m/EE4) Episode 3

KissAnime Pastebin: https://pastebin.com/u/kissanimemx