November 27, 2021 17:37
Балкан Свет

Албанско семејство го тужи Бајден поради виза

Претседателот на САД, Џо Бајден, е тужен од албанското семејство Мисљими, кое тврди дека иако биле избрани за американската „виза за разновидност“, нивното барање не било разгледано, пишува „Репортерс“.

Според порталот, тужбата е поднесена против Бајден, државниот секретар Ентони Блинкен, американскиот амбасадор во Тирана, Јури Ким и директорот за конзуларни работи, Морган Д. Мајлс.

Семејството Мисљими тврди дека тие биле избрани да добијат американска „виза за разновидност“ во јуни 2020 година, но дека нивната апликација за виза не била разгледана, прво поради пандемијата, и дека центарот што одлучува за секој случај подоцна го разгледал нивниот случај, но не ги ставил на листата на приоритети.

Семејството тврди дека американските федерални службеници не ги следеле административните процедури и бараат од судот да му наложи на Стејт департментот на САД да размисли за барање и добивање на таа виза.

Sylvanian Families - Magic Tricks And Other Adventures Episode 3

Website https://animeflv.uk: Watch Kizumonogatari Part 3: Reiketsu animeflv Episode Full anime online

Watch anime online for free at TwistMoe anime twist

AnimeFreak: Momo Kyun Sword anime episode 12 online free at https://animefreak.ws kiss anime freak

Watch Please☆Twins!: The Summer Never Ends (Dub) Episode Full