April 19, 2019 22:51
Балкан

Албанската опозиција ја обвини власта за прекумерна употреба на сила врз демонстрантите

По денешните антивладни протести во центарот на Тирана, опозициските лидери ја обвинија полицијата за прекумерна употреба на сила, додека пак властите тврдат дека опозицијата сака насилно да ја преземе власта.

Најмалку четири лица, тројца полицајци и еден демонстрант, беа повредени денеска за време на судирот меѓу симпатизерите на опозицијата и полициските сили во центарот на Тирана.

Нови вести

Србија: Основана Партијата на слобода и правда

Filip

Црногорскиот претседател против корекција на границите на Балканот

Filip

Хоџај: Односот на ЕУ кон регионот ќе се види кога ќе треба да ги започне преговорите со Скопје и Тирана

Filip