January 26, 2021 19:58
Хроника

Албанка заразена со Ковид не седела во изолација, се шетала низ Тетово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ш.Џ.(72) од Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување на заразна болест”.

На 15.11.2020 во Тетово, во домот каде престојувала пријавената со решение од Државен санитарен и здравствен инспекторат за изолација во домашни услови, од полициски службеници биле извршени проверки и било констатирано дека не се наоѓала во домот, со што ги прекршила прописите издадени од надлежен орган за спречување на пренесување на заразната болест Ковид-19.

Watch Sword Art Online: Progressive Movie - Hoshi Naki Yoru no Aria Episode 2 Preview (https://funimationfree.com/m/y7ev/ep-2) at website https://funimationfree.com funimation initial d

The King's Avatar Episode 12 at KissAnime kissanime down