September 25, 2021 02:36
Спорт

Алаба позитивен на коронавирус

Новото засилување на Реал Мадрид, дефанзивецот Давид Алаба, е позитивен на коронавирус, соопшти денеска шпанскиот фудбалски прволигаш.

Во клупското соопштение нема детали во каква здравствена состојба е Алаба.

Информацијата доаѓа само една недела откако „кралскиот” клуб го промовираше австрискиот репрезентативец за свое ново засилување.

Алаба дојде во редовите на Реал без обесштетување, откако мина 13 сезони во Баерн Минхен.

Дефанзивецот е втор фудбалер на Реал заразен со коронавирус, откако клубот минатата недела потврди дека е заразен и напаѓачот Карим Бензема.

Првиот натпревар во новата сезона Реал Мадрид ќе го игра на 14 август против Алавес на гостински терен.

AnimeFreak: Horimiya anime episode 13 online free at https://animefreak.ws animefreak one piece

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://gogoanime.be: Watch Fighting Spirit (Dub) gogoanime Episode 75 nisekoi gogoanime

Kaiji: Ultimate Survivor Episode 26

Forum1 shellmo: http://forum1.shellmo.org/member.php?action=profile&uid=1144296

Blogfreely: https://blogfreely.net/kissanimemx/kissanime-watch-anime-online