January 29, 2022 00:11
Хроника

Акциска контрола во угостителски објекти на подрачјето на Битола

Денеска во периодот од 00.30 часот до 02.00 часот, на подрачјето на Полициска станица Битола, полициски службеници и инспектори од Државниот пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи спровеле заедничка акциска контрола во угостителски објекти во Битола.

При контролата биле затекнати 4 лица без ковид-сертификат и едно лице со лажен ковид-сертификат, за што се изречени соодветни санкции. За време на контролата од страна на УЈП и ДПИ регистрирани се и други неправилности за кои, исто така, се изречени соодветни мерки.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime freaks website The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

watch anime free Naruto (Dub)

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AnimeFreak Naruto Episode 220

AnimeFreak Black Clover