Македонија

Активни над 15 илјади случаи со Ковид-19, регистрирани 184 реинфекции

Бројот на активни случаи со COVID-19 во земјава изнесува 15.576, а вкупниот број инфицирани од почетокот на епидемијата кај нас достигна 243.284.

Во последното деноноќие се направени 7.564 тестирања, а регистрирани се 1.635 нови случаи на COVID-19. Од новодијагностицираните, во главниот град се 785, а следни со најмногу заразени се Прилеп – 121, Битола – 110, Куманово – 78 и Кичево – 47.

Како што соопшти ресорното министерство, од вкупниот број на позитивни, регистрирани се 184 реинфекции.

Регистрирани сe 1.276 оздравени пациенти, а починале девет пациенти, сите во болнички услови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.700.555 тестирања на COVID-19. Бројот на оздравени пациенти е 219.616, а на починати е 8.092.

Поради нагорната линија на позитивни лица со COVID-19, се очекуваат надлежните да соопштат дали на време ќе почне второто полугодие од учебната 2021/2022 година, на кој начин ќе се одвива наставата или ќе има одложување.

Брзо ширење на омикрон сојот на коронавирусот има речиси во сите држави, а експертите предупредуваат дека врвот на инфекцијата допрва доаѓа.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

english dubbed anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

anime to watch JUJUTSU KAISEN (Dub)

AnimeFreak Kiss x Sis (TV) Episode 4

anime websites That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

Boruto: Naruto Next Generations Episode 228