February 23, 2019 08:23
Македонија

Активистката Моника се огласи од затворот во Шутка

Активистката Моника се огласи од затворот во Шутка

„Не ме барајте, во притвор сум 30 дена“.

За денеска е најавен протест пред Основното јавно обвинителство по повод нејзиното приведување. Протестот го организира здружението Билка, а поддржувачите најавуваат дека ќе протестираат со џоинт. Целта е да се подигне јавната свест за бенефитот од конзумирањето на билката канабис.

Related posts

Кумуцакос: Од Нимиц не слушнав нешто што не очекував, ставот на Неа демократија за името е непроменет

24news

Сугаревски: Со инвестициите во инфраструктурата се олеснува животот на граѓаните

24news

Владина делегација на министерски состанок за енергетика во Виена

24info