September 24, 2021 08:47
Свет

Активисти за заштита на животната средина го блокираа Лондон, полицијата апси

Активисти за заштита на животната средина денеска блокираа дел од лондонската обиколница М25 и на тој начин предизвикаа колапс во сообраќајот во главниот град на Велика Британија, што е нивни втор протест оваа недела.

Групата, која се нарекува себеси „Заштити ја Британија”, бара британската Влада да се обврзе да помогне во „заштита на 29 милиони домови”, додавајќи дека 80 нивни активисти блокирале бројни крстосници, од кои некои се најпрометни, како и одредени патишта.

Полицијата, која беше критикувана поради својот одговор на протестите, соопшти дека уапсила неколку лица и ги растерала демонстрантите.

Групата „Заштити ја Британија” во соопштението додаде дека ќе продолжи со протестите се додека Владата не реагира соодветно.

– Во меѓувреме, тие можат да не апсат, да не затворат, знаеме кои сме и што треба да правиме, се наведува во соопштението.

Десетици демонстранти беа уапсени во понеделникот, кога активисти организираа сличен протест на различни локации во градот, што доведе до повеќечасовна блокада и предизвика гнев кај возачите.

AnimeBee: Daphne in the Brilliant Blue (Dub) anime episode 24 online free at https://animebee.to animebee

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Website https://animetv.cc: Watch Toaru Kagaku no Railgun T: Motto Marutto Railgun animetv Episode 1 animetv dragon ball super

Watch Bottle Fairy (Dub) Episode 13

Muare: https://muare.vn/shop/anime-freak/770815

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/editDone/137658.page