March 3, 2021 03:53
Свет

Актерот Жерар Депардје обвинет за силување на млада актерка

Познатиот француски актер Жерар Депардје (72) е обвинет за силување и сексуално насилство што наводно го извршил врз млада актерка во летото 2018 година, но тој ги негираше наводите.

Девојката го пријавила случајот во полиција во 2018 година, велејќи дека и претходно била силувана, во два наврати тоа се случило во куќата на Депардје во Париз, објави Хафингтон пост.

Обвинителот тогаш ја затворил истрагата, но летото 2020 година, девојката успеала повторно да ја започне постапката.

My Hero Academia: Heroes:Rising (Dub) Episode Full at website https://animedao.nl. See more animedao pokemon

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12 at AnimeFreak anime freaks website