Хроника

Актерот Димоски за несреќата кај Сити Мол: Слушнав крици што нема да ги заборавам цел живот

<Актерот Жарко Димоски преку социјалната мрежа Фејсбук соопшти дека посведочил на страшната сообраќајна несреќа која вечерва ги вознемири скопјани и во која животот го загуби 24-годишна девојка од Радовиш.

Девојката загина на лице место, а нејзиното момче е повредено и пренесено во болница откако во нив на пешачки премин влета 22-годишник со својот џип марка „цитроен“.

Бев случаен сведок кога еден млад дечко ја констатира смртта на девојката, слушнав крици што нема да ги заборавам цел живот! Улиците ни се како минско поле, ризик е да излезеш од дома, за жалење сме!, напиша Димоски.

-На 20.01.2022 год. во 19.44 часот пријавено е дека на кртосницата од улицата Московска со бул.Партизански Одреди се случила сообраќајна незгода во која ПМВ Цитроен управувано од Ј. Ѓ. (1999) од Скопје удрило во Л.Д. (1997) од Радовиш, кој е повреден и пренесен во ГОБ 8-ми Септември и В.Н. (1997) од Радовиш која починала на лице место, соопштија од полицијата.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 22

anime heaven au Naruto: Shippuden

AnimeHeaven Naruto (Dub) Episode 213

AnimeHeaven BANANA FISH

online anime BANANA FISH