Македонија

Актерот Димовски сведок на сообраќајката кај Сити Мол: Криците што ги слушнав нема да ги заборавам цел живот

Вчера (20.01) во Скопје се случи страшна сообраќајна незгода во која 24-годишна девојка која поминувала  на пешачки премин го изгуби животот, а момче беше повредено и хоспитализирано.Актерот Жарко Димоски, бил сведок на стравичната сообраќајна несреќа кај Сити Мол во Скопје, во која животот го загуби 24-годишна девојка од Радовиш. Нејзин сограѓанин, кој заедно со неа преминувал пешачки премин кога биле удрени од „Цитрроен“, е во болница.

Неговата објава гласи:

„Бев случаен сведок кога еден млад дечко ја констатира смртта на девојката, СЛУШНАВ КРИЦИ ШТО НЕМА ДА ГИ ЗАБОРАВАМ ЦЕЛ ЖИВОТ.

Улиците ни се како минско поле, ризик е да излезеш од дома, за жалење сме.

СОЧУВСТВО.“

akterot-zharko-dimoski-svedok-na-straotnata-nesrekja-vo-skopje-slushnav-krici-koi-nema-da-gi-zaboravam-cel-zhivot-07.jpg

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime to watch ANIMEFLIX Komi Can’t Communicate

watch anime online DARLING in the FRANXX (Dub)

anime stream My Hero Academia Season 5

World's End Harem Episode 2

anime online Dragon Ball Super