September 18, 2021 15:40
Македонија

Ако епидемиолошката ситуација остане стабилна ќе има настава со физичко присуство

Ако епидемиолошката ситуација е како што е сега сите ученици ќе почнат за нешто повеќе од еден месец практично со физичко присуство без рестрикција во одделенијата или бројката во училници за што постојат протоколи – проветрување, начин на седење, менување на училниците за предметната настава итн., истакна денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Посочи дека битно е што ги имаат разработено сите сценарија и интензивно работеле со Министерството за образование и наука и добар план направиле.

– Добри три сценарија се разработија во зависност од епидемиолошката ситуација. Доколку се влоши епидемиолошката ситуација подготвени сме да и тука интервенираме во дел на тоа како се организира наставата, додаде Филипче, одговарајќи на новинарски прашања по посетата на Клиничката болница во Битола.

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

https://animedao.nl animedao boku no hero

https://animebee.to dubbed anime

Animepahe: Hakumei to Mikochi: Neji to Bed to Irori to Bakuchi (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc free anime online

Superspringsinternational: https://www.superspringsinternational.com/users/animefreak-ws/

Triberr: https://triberr.com/gogoanimebe