November 18, 2019 23:44
Спорт

Акин ќе дебитира на клупата кај Шупи против Силекс

Новиот стратег на фудбалскиот прволигаш Шкупи е Турчинот Булент Акин, откако клупата ја напушти неговиот сонародник Умит Каран. Акин репрезентативната пауза во првенството ја искорисити за запознавање со потенцијалот на чаирскиот тим, па в сабота ќе дебитира на клупата против Силекс.

Колку добро го проценил потенцијалот на чаирчани Акин ќе има можност да покаже на два  натпревари во Чаир в недела и в среда со Силекс и Вардар.

 

 

 

Нови вести

Русија подобра од Хрватска во Дејвис купот

Filip

Неизвесен натпреварот на младите фудбалери со Фарските Острови

Filip

Официјално, браќата Маркез ќе возат за Хонда

Filip