October 22, 2021 08:48
Спорт

Академија ФМП ќе учествува во БИБЛ во сезоната 2021/22

Македонскиот кошаркарски прволигаш Навико Академија ФМП ќе учествува во регионалната БИБЛ-лига во сезоната 2021/22.

Покрај настапот во домашното првенство и националниот куп, клубот од Кисела Вода пријави учество и во регионалната Балканска лига како еден нов предизвик за наредната сезона.

– Зад нас е успешна сезона во којашто успеавме да се пласираме во полуфиналето на Купот на Македонија и да избориме пласман помеѓу најдобрите осум екипи во домашното првенство. Наредната сезона пред нас е поголем предизвик, освен натпреварите од домашната лига и Купот на Македонија, не очекуваат и натпревари на меѓународна сцена кои ќе бидат пред се искуство и предизвик за нашата екипа, соопшти Академија ФМП.

Претходно од македонските екипи пријава за учество во БИБЛ поднесоа ТФТ и Куманово.

Во лигата сезоната 2021/22 ќе се натпреваруваат и екипи од Израел, Бугарија, Црна Гора и Косово. Регионалното натпреварување кое ќе биде поделено во две групи со по 6 екипи, треба да започне на 5 октомври, по претходно извршена ждрепка која е најавена на 26 август во Софија. 

Watch Texhnolyze (Dub) Episode 22

Website https://animepahe.cc: Watch Busou Shinki Moon Angel animepahe Episode Full kissanime

4Anime: Wasteful Days of High School Girl anime episode 12 online free at https://4anime.biz toilet bound hanako kun 4anime

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Cplusplus: https://www.cplusplus.com/user/gogoanimebe/

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/edit/134232.page