December 9, 2021 02:55
Спорт

Академија Пандев со пресврт му зададе нов удар на актуелниот шампион Шкендија

Со пет натпревари попладнево е комплетирано 10. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) во кое лидерот Шкупи забележа гостинска победа над Тиквеш, а актуелниот шампион Шкендија загуби на гостувањето во Струмица.

Шкупи минимално го совлада Тиквеш на гостувањето во Кавадарци со голот на Абдул Рватубаје (30 минута), додека Академија Пандев со пресврт триумфираше на домашен терен над Шкендија со 2-1 преку двојниот стрелец Мартин Мирчевски (77, 86), откако претходно Љупче Дориев (17) го донесе тетовскиот тим во водство.

Резултати од 10 коло:

Академија Пандев – Шкендија 2-1, Брегалница – Македонија ЃП 4-1, Ренова – Пелистер 2-0, Струга – Борец 1-1, Тиквеш – Шкупи 0-1. Работнички – Скопје 0-1 (одиграно вчера).

Табела: Шкупи 23 бода, Ренова 21, Академија Пандев 18, Брегалница 16, Работнички 15, Шкендија 14, Струга 13, Скопје 12, Македонија ЃП 10, Борец 8, Тиквеш 6, Пелистер 4.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime to watch ANIMEFLIX To Your Eternity

ANIMEFLIX One Piece (Dub) Episode 752

ANIMEFLIX Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 7

watch anime dub ANIMEFLIX Attack on Titan Season 2

ANIMEFLIX Your Name. Episode Full