Спорт

Академија Пандев го промовира Митровски

Академија Пандев го промовираше второто големо засилување за пролетниот дел од сезоната, Димитар Митровски кој до пред шест месеци го носеше дресот на младинскиот тим на Спортинг Лисабон.

Митровски во претходните шест месеци беше на две проби, во Партизан и во Полска, меѓутоа тие беа неуспешни, па сега се враќа во Македонија за да се врати во форма.

Екипата од Струмица претходно се засили и со Пепи Ѓоргиев, а во следниот период на проба во тимот ќе биде и хрватскиот интернационалец Леис Пличанин.

Струмичани треба да го решат и прашањето за нов кормилар на екипата бидејќи Александар Васоски пред неколку дена замине во Сараево.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

animes online That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 22

AnimeDao So I'm a Spider, So What? Episode 22

sites to watch anime Hunter x Hunter (2011)

anime websites Dragon Ball Super (Dub)

tải go88