November 30, 2021 09:29
Македонија

Азилот на бегалецот Груевски истекува во среда

Груевски на 20-ти октомври, 2018-та година побегна од Македонија, откако му беше определена правосилна пресуда за затвор од две години.

На бегалецот Никола Груевски, кој е и осомничен за повеќе кривични дела, во среда ќе му истече азилот.

Согласно правилата во оваа држава, по точно три години од добивањето на азил мора да биде извршена ревизија, а засега евентуалната одлука на тамошниот систем е непозната, пишува „Центар.мк“.

Македонија има распишано потерница по Никола Груевски, па доколку не му биде обновен азилот, тој ќе треба да биде екстрадиран во земјава.

Sakura: Haru no Gensou Episode Full

GoGoAnime: Nekojiru Gekijou Jirujiru ORIGINAL anime episode 25-27 online free at https://gogoanime.be gogoanime boruto

AnimeHeaven: Scissor Seven Season 3 (Dub) anime episode 10 online free at https://animeheaven.pro animeheaveneu

Sound! Euphonium: Ready, Set, Monaka (https://animeflv.uk/m/w4oO) Episode Full

Website https://animefreak.ws: Watch Amagi Brilliant Park: No Time to Take It Easy! animefreak Episode Full animes online