July 25, 2021 08:02
Економија Македонија

Азески на средба со Вархеји 

Ко-претседателот на Коморскиот инвестициски форум и претседател на Стопанската комора на Северна Македонија Бранко Азески заедно со Европскиот комесар за добрососедска политика и проширување Оливер Вархеји денес ќе земе учество на форумот на кој официјално ќе се конституира„Бизнис платформата ЗБ6-ЕУ“, кој ги обединува претставниците на бизнис заедницата од регионот и Европската комисија.

„Платформата ЗБ6-ЕУ“ ја сочинуваат членовите на Бизнис Советот на Коморскиот инвестициски форум, советодавно тело на КИФ кое го сочинуваат 16 водечки компании од регионот, членовите на Управниот одбор на Коморскиот инвестициски форум, како и претставници од Европската Унија, со кои на редовна основа ќе се дискутира за предизвиците и можностите за бизнис-заедницата од регионот, и ќе се овозможи олеснување на дијалогот помеѓу европските институции и бизнисите од регионот, во насока на креирање на повеќе можности за трговија, инвестиции и други форми на деловна соработка.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Chiisana Ahiru no Ooki na Ai no Monogatari: Ahiru no Kwak Episode 6

Watch anime online for free at WCOStream we bare bears wcostream. Asobi ni Iku yo!: Asobi ni Oide - Owari (Dub) (https://wcostream.cc/m/Ej7y) Episode Full

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Prime Rose (https://gogoanime.be/m/jV7y) Episode Full

KissAnime Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1280280