Македонија

Азески му порача на Мицкоски да оздрави па ќе слушне аргументи

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески не му остана должен на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски кој го прозва со објава на Фејсбук.

-Господине Мицкоски, Ви посакувам побрзо оздравување и закрепнување затоа што моето искуство за кое пишувате ме научило да го почитувам слоганот на нашата најуспешна компанија „Здравјето пред се“. После тоа има време и за аргументи.

Ова е одговорот кој го прати Азески за објавата на Мицкоски која ја напиша вчера:

-Нема да слушнеме збор или два за најкорумпираната и најкриминалната Влада на Балканот, заробените институции, обвинителства и судови, дебаклот во економијата, изгубените работни места, неуспешните реформи во образованието, имунизацијата со ваксајнс, рекордите по заболени и починати од корона…., аааа не за тоа нема да прочитате од бардот на македонската стопанска комора…

WCOStream watch anime online: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 6 (https://wcostream.cc/m/L44N/ep-6)

GoGoAnime anime sites: Dragon Ball Z (Dub) Episode 291