November 28, 2021 06:55
Балкан

Азербејџанскиот милијардер Исмаилов доби азил во Црна Гора

Милијардерот од Азербејџан, Телман Исмаилов, е пуштен од истражниот затвор во Подгорица, откако претходно доби азил. Тоа за „Вијести” го потврди неговиот бранител Милош Вуксановиќ, објаснувајќи дека со одобрувањето на азилот истекле условите за престој на Исмаилов во екстрадиционен притвор.

Исмаилов беше уапсен на почетокот на октомври по потерница издадена од Русија под сомнение дека го организирал убиството на двајца претприемачи во Русија. Одлуката за ослободување на Исмаилов ја донел истражниот судија на Вишиот суд во Подгорица.

Website https://animedao.nl: Watch Fastening Days 2 animedao Episode Full tokyo ghoul animedao

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Usavich Episode 13

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Website https://twistmoe.net: Watch elDLIVE (Dub) twistmoe Episode 12 anime twist