October 29, 2020 03:42
Спорт

Азар и Асенсио не се најдоа во составот на Реал Мадрид за натпреварот со Бетис во Ла Лига

Реал Мадрид го објави списокот на играчи кои ќе можат да играат против Бетис во 3. коло од Ла Лига.

Играчите од средниот ред Еден Азар и Марко Асенсио не беа вклучени во понудата на клубот од Мадрид. Тие не се подготвени за игра, иако и двајцата денес тренираа со останатите фудбалери.

Дефанзивецот Едер Милитао и напаѓачот Маријано Дијаз исто така продолжуваат да закрепнуваат од претходните повреди.
Реал Мадрид ќе игра со Бетис утре, 26 септември. Натпреварот започнува во 21 часот.